נוסעים במטוס אמריקן איירליינס בשיקגו נבהלו גם כשנחתו בבוקר. "הייתי נוסע במטוס [אמריקן איירליינס] לשיקגו ונחתתי נחת מפחד מוקדם בבוקר.
למידע מורחב אודות דוכן סביח באפשרותך לבקר ב- blankobar.co.il

כלי תקשורת בשפה הערבית מדווחים כי מפגינים בכפר בגדה המערבית השתמשו בסיסמה" קרבות בהרים "לתיאור

המאבק היומיומי שלהם. המקומיים נאבקו נגד התיישבות בלתי חוקית ביום רביעי לאחר שכוחות ישראלים פצעו 21 תושבים צעירים, על פי הערבית. ילד בן 10 נפצע ברגלו מכדור פלדה מצופה גומי.

פיתה בישראל היא מוצר שונה מאוד מהפיתה היבשה וחסרת הטעם בארצות הברית. בישראל הפיתה רכה ונימוחה ויכולה לספוג רטבים כמו קבב, פלאפל וסביח. עם זאת, מצאתי כי נאן הוא תחליף טוב יותר לפיתה הישראלית.

פלאפל

הוא מאכל ערבי שאומץ ושונה ושיפור על ידי ישראל בסוף שנות החמישים כדי להפוך אותו למאכל רחוב ציוני אמיתי. אחד מאוכל הרחוב שהפך למאכל לאומי אמיתי הוא כדור הפלאפל, מבושל עם חומוס ותבלינים ומטוגן בשמן מטוגן בשמן עמוק. הוא מוגש עם לחם שטוח טרי וסלטים שונים, טחינה וחמוצים.

השילוב המרתק הזה של חצילים מטוגנים

ביצים קשות, פיתה טרייה ממולאת ומרכיבים ארומטיים רבים אחרים אולי נשמע מוזר, אבל זה אחד מאוכל הרחוב הכי טעים שתיתקלו בו. כף כף רוטב טחינה, מסדרים מעל פרוסות חציל חופפות. מגישים עם סלט בצד, או כפית מעט על גבי הסביח אם תרצו.

בישראל חצילים מטוגנים לסביח

אבל אני חושב שחצילים קלויים הם פשוטים יותר, פחות מבולגנים ותחליף נהדר. רק דאגו לבשל את החציל עד למקסימום עד שהוא רך ואל תתנו לו לאפות יותר מדי זמן, אחרת הוא מתייבש והופך לפריך. אתה יכול גם להפוך כל מרכיב של סביח לסלט טעים מאוד.

בתחילת שנות השמונים, משפחת חלבי העבירה את דוכן האוכל לרמת גן מרחוב דרך נגבה והיא פועלת עד היום. ככל שהעסק גדל, נולדו לי שני ילדים והיה קשה לטגן חצילים בבית. הבאתי בן זוג בשם יעקב ששון שינהל דוכן אוכל לפרנסת שתי המשפחות.

לא הרבה אנשים חוו את התצפית באמצעות טלסקופ גדול על פסגת ההר. כתבי עת פופולריים לאסטרופוגרפיה נותנים רושם מוטעה. קח טלסקופ בגודל 20 אינץ 'אל שיא האטו וצפה, ואתה תשכח את צילומי האסטרוטות ותזכור רק את המראה דרך העינית.

מזג האוויר הנהדר שישראל נהנית ממנו במהלך השנה

הוא שהופך אוכל רחוב לפופולרי כל כך במדינה. בין אם זה סיור קולינרי, בישול או חופשה בישראל, בטוח שתכירו אנשים ותחוו את המגוון העצום של אוכל הרחוב בישראל. העובדה שאתה יכול ללכת ולאכול בכל מקום מתאים לטמפרמנט הישראלי, שם ידוע שאנשים פתוחים ולא מנומסים.