מתוך שמונת המשתנים שנחקרו במחקר אחד, 18 כאבים סימטריים הם המאפיין החזק והמבדל ביותר של דלקת מפרקים שגרונית. דלקת מפרקים פסוריאטית, דלקת מפרקים תגובתי וצנית צפויים להופיע יותר עם מעורבות היקפית אסימטרית 119,20 מעורבות צירית וכאב צירי הם אינדיקטורים שימושיים להערכת כאבי מפרקים היקפיים.

התפתחות מפרקי עצם ומחלות אחרות עלולה לגרום לכאבי מפרקים אצל ילדים ובני נוער

בנוסף למפרקים ההיקפיים, דלקת מפרקים ניוונית יכולה להשפיע גם על הצוואר התחתון. מצבים אלו עלולים להשפיע על מפרקים רבים ולגרום לכאבים במפרק בתחילת מחלה בסיסית.

כאבי מפרקים פתאומיים יכולים להיות עקב נקעים בשרירים או ברצועות קלים

בורסיטיס או נקעים. לאדם יכול להיות גם כאב במפרקים המכונה דלקת פרקים, וזה יכול להיות לא נוח ולהשפיע על יכולתו של אדם להשתתף בפעילויות יומיומיות. כאבים כרוניים במפרקים יכולים להיות סימפטום של מצבים חמורים או מסכני חיים כמו דלקת מפרקים שגרונית, דלקת מפרקים ניוונית, לוקמיה וסרטן העצם.

תלונות מפרקים שכיחות וניתן להרגיש אותן בידיים, ברגליים, בירכיים, בברכיים ובעמוד השדרה. בנוסף, חלק מהמפרקים מרגישים נוקשים בבוקר, אך מתרפים ומרגישים טוב יותר באמצעות פעילות גופנית ופעילות.

אם הכאב שלך לא נובע מדלקת פרקים

נסה לקחת תרופות אנטי דלקתיות ללא מרשם, לקבל עיסויים, לעשות אמבטיות חמות, למתוח ולנוח מספיק. פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק ותוכנית כושר מאוזנת יכולים גם לעזור להקל על הכאב ולשפר את הניידות. הטיפול צריך להתמקד לא רק בכאב, אלא גם באופן בו הכאב משפיע על הפעילות והתפקוד.

ישנן שתי צורות עיקריות של דלקת פרקים: דלקת מפרקים שגרונית ודלקת מפרקים שגרונית (RA). מחקר והתקדמות חדשים ממשיכים לשפר את איכות חייהם של אנשים עם RA.
למידע נוסף אודות פוראוור פרידום יש לבדוק ב- artmedicalcenter.co.il

זה גורם לכאב

דלקת ואגירת נוזלים סביב המפרקים כאשר מערכת החיסון של הגוף תוקפת את הממברנות המצפות את המפרקים. בדלקת מפרקים שגרונית, המערכת החיסונית שלך – המערכת המגנה על גופך מפני איומים מיקרוסקופיים – מתחילה להגן על גופך מפני זיהומים ומחלות. דלקת פרקים היא דלקת הנגרמת כתוצאה מתגובת המגן של הגוף לפציעה.

חשוב לפנות לרופא לפני שניגש לרופא אם לאדם יש תסמינים של כאבי מפרקים המפריעים לפעילות היומיומית שלו או גורמים לדאגה

רופא יכול לאבחן ולטפל בכאבי מפרקים או לפנות למומחה. פעמים אחרות יש לחקור ולהפנות כאבי מפרקים, וייתכן שתצטרך לפנות למומחה כדי למצוא אבחנה.

כאבי מפרקים יכולים להימשך מספר שבועות

להיות חריפים (מספר שבועות או חודשים) או כרוניים. כאב לטווח קצר או נפיחות במפרקים יכולים להשפיע על איכות החיים. לא משנה מה הגורם לכאבי מפרקים, אתה יכול להסתדר עם תרופות, פיזיותרפיה או טיפולים אלטרנטיביים.

יכול להיות שהגזמת במגרש הטניס או באימון אחר. ישנן סיבות רבות לכך שאחד או יותר מהמפרקים שלך עלולים להיות כואבים.

קשה לקבוע נתון מדויק של כמה אנשים חווים כאבי מפרקים

מכיוון שהם יכולים להיגרם ממגוון דברים שונים. עם זאת, סקר לאומי מצא כי 30% מהמבוגרים האמריקאים מדווחים על צורה של כאבי מפרקים הנמשכים יותר מ -30 יום. כאבי ברכיים הם התלונה הנפוצה ביותר בקרב מבוגרים וקשורים לבלאי כללי מפעילות יומיומית כמו הליכה, כיפוף, עמידה והרמה. לאחר שנים של שימוש ובלאי על המפרקים, מבוגרים בגיל העמידה והקשישים יכולים לחוות בעיות.

דלקת מפרקים שגרונית היא מצב כרוני הגורם לנפיחות וכאבים במפרקים. צנית היא מצב כואב בו גבישים מצטברים בגוף סביב המפרקים וגורמים לכאבים עזים ונפיחות.

OA מתרחש כאשר הסחוס בין שני מפרקים נשחק והעצמות מתחככות זו בזו וגורמת לנפיחות ונוקשות. צנית בדרך כלל משפיעה על המפרק בבוהן הגדולה, אך יכולה להשפיע גם על מפרקים אחרים.

דלקת מפרקים שגרונית (RA) היא מחלה אוטואימונית ארוכת טווח הגורמת לדלקת במפרקים וברקמות הסובבות. דלקת מפרקים דלקתית מתוארת כמצב המאופיין בכאב, נפיחות, רגישות וחום במפרקים בבוקר ונוקשות במשך יותר משעה.

לדוגמא

צנית הקשורה לדלקת מפרקים (פסאודוגאוט) היא זיהום חיידקי הנוטה להשפיע על מפרק אחד אחרי השני ויכול להתפתח במהירות ולהיות חמור. מאידך גיסא, דלקת פרקים ומחלות מערכתיות כגון ספונדילוארתרופתיה (RA) נוטים להיות קלים, כואבים ועלולים לקרות פתאום ולהשפיע על יותר ממפרק אחד בכל פעם. זיהומים נגיפיים כמו גם פריחות בעור וחום מופיעים לעיתים קרובות במרפקים, בעקבים ובכתפיים ויכולים להיגרם כתוצאה משימוש יתר.

לדוגמא

נראה שאישה בת 50 עם נפיחות במפרקים פוליטיקולריים מתקדמת באופן סימטרי ונוקשות בוקר מתמשכת סובלת מדלקת מפרקים שגרונית. בהיעדר ראומטולוגיה מוחלטת, בדיקות מעבדה, אנמנזה ובדיקה גופנית הם המפתח לאבחון וטיפול מוקדם במחלה הגורמת לכאבי מפרקים רב-מפרקיים. אצל חולים רבים הסובלים מכאבי מפרקים פוליטיקולאריים, ייתכן שיהיה צורך בסדרת ביקורים לאורך זמן לקבלת אבחנה ספציפית.

הרופא שלך ישאל אותך אם יש לך היסטוריה משפחתית של כאבי מפרקים

מכיוון שמתרחשות מחלות מסוימות כמו דלקת מפרקים פסוריאטית (דלקת פרקים במשפחה). לאחר בחינת המפרק שלך, הרופא שלך ילחץ על המפרק הכואב כדי לחוש חום, נפיחות, רגישות ודלקת. הוא או היא מזיזים את המפרק שלך כדי לראות אם יש טווח תנועה מוגבל או קרפיטוס (צליל פופ) ומקליט את התפלגות כאבי המפרקים כדי לקבוע אם הוא סימטרי (משפיע על התאמה בין מפרקי שתי הברכיים) או אסימטרי ( משפיע על מפרקי ברך אחת, אך לא על השנייה).

המונח הרפואי לכאבי מפרקים שונה מהמילה דלקת פרקים שמשמעותה דלקת מפרקים הגורמת לכאב

חום, אדמומיות ונפיחות במפרק. מרבית הגורמים לכאבי מפרקים אינם מזיקים ובדרך כלל פותרים את עצמם ללא בעיות ארוכות טווח. גורמים מסוימים לכאבי מפרקים עשויים לדרוש טיפול ארוך טווח, אך עלולים לגרום לבעיות מפרקים ארוכות טווח.

על פי המכון הלאומי לדלקת פרקים

מחלות שלד-שלד ומחלות עור (ניאמס) בורסיטיס היא נפיחות של בורסה, שקית קטנה מלאה בנוזל המשמש ככרית לעצמות ולחלקים אחרים שנעים בגוף כגון כשרירים, גידים ועור. עצמות קטנות המהוות את עמוד השדרה של החוליות יכולות להתמזג, מה שמקשה על התנועה. אם אתה מפתח בורסיטיס עקב פציעה שאינה קשורה, הצליעה שיש לך בגלל כאבי גב יכולה להוביל לדלקת בורסיטיס בברכיים או בירכיים, אומר ד"ר גסברו.